Üyelik sözleşmesi

Değerli Ziyaretçimiz,

Aşağıdaki, sitedating ile sitedating üyesi arasındaki üyelik sözleşmesinin metnidir. sitedating’a üye olmadan evvela lütfen bu sözleşmeyi ilgiyle okuyunuz ve sözleşmenin içerdiği tüm maddeleri onaylamadan siteye üyeliğinizi tamamlamayınız. Yeni üyelik esnasında, bu metni okuduğunuzu dile getiren bir kutucukla karşılaşacaksınız; bu kutucuğu işaretlemeniz, alttaki maddelerin tamamını kabul ettiğiniz manasına gelecektir.
1. TARAFLAR

İşbu sözleşme, Sosyal Bilgi İletişim Teknolojileri A.Ş. (“sitedating”) ile üye olan şahıs (“Üye”) arasında düzenlenmiş, elektronik ortamda üye yönünden onaylanması hemen akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlülüğe girmiştir.
2. TANIMLAR

Site: www.sitedating.org adresinde yayın yapan internet sitesi.

Üye: www.sitedating.org iletişim adresinde bulunan formu doldurmuş, “Üyelik Sözleşmesi’ni okudum, kabul ediyorum.” ifadesinin başındaki kutucuğu işaretlemiş ve “Üye Ol” düğmesine basarak üye olma sürecini tamamlamış şahıs.

Standart Üyelik: Üyenin sitedating’de kullanılacak olan profil alanındaki verileri (umumi veriler, fiziki özellikler, alaka alanları, hayat tipi, kültür zanaat ve gibi.) girerek meydana getirdiği ve göz kırpma, profile bakma ve sitedating.org idaresi yönünden site trafiğinin üye ve site yönünden en elverişli kullanımını sağlamak, sitenin niteliği ve üyelerin rahatını en önemli ölçüde tutmak ve programlamayı görev etmek talip üyeleri elimine etmek hedefiyle belli olan ve gene bu belirtilen kriterler tarafında cinsiyet grubu içerisinde muayyen ve mantıklı farklılık gösteren günlük ileti hakkı içeren, sitede üyelik için lüzumlu işlemlerin gerçekleştirilmesini takiben aktif duruma gelen sitedating.org üyelik şeklidir.

Gold Üyelik: sitedating standart üyelikte belirtilen ve günlük belli sınırlara tabi olan programları (mesajlasma ve gibi.) sonsuz olarak kullanım hakkı veren, sitedating.org yönünden sitede belirtilen bedeller üzerinden ücrete tabi üyelik biçimi. Bu üyelik paketini kredi kartı, havale, taşınabilir ödeme ve cep telefonu uygulamalarının kendisine dair satın alma yöntemleri ile satın alabilmek mümkündür.

Kredi: sitedating üyelerinin sitede teşhis edilen ücretler karşılığında alabileceği ve satın alan üyeye birtakım ayrıcalıklardan (vitrin alanında öne çıkma, mesajların önceliklendirilmesi vs.) yararlanma olanağı veren, tek olarak satın alınabileceği gibi Gold üyelik paketiyle armağan biçiminde de verilen sitedating özelliği.

Üye profili: www.sitedating.org adresinde üyenin kendisinin verdiği bilgilerle uygulanan, Üyelik Bilgileri, Genel Bilgiler, Fiziksel Özellikler, Tarz/Yaşam, Kültür Sanat gibi veriler ve üyenin şahsen yönünden eklenen fotoğraflardan meydana gelen, diğer üyeler yönünden görüntülenebilen Üyeye özel etkileşimli alan.

3. SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu sözleşmenin konusu, Site’de ve aplikasyon ve indirme ve satın alma platformları üzerinden alınan sitedating programları üzerinden yayılan hizmetlerin, bu hizmetlerden yararlanma şartlarının ve tarafların hak ve yükümlülüklerinin tespitidir. Üye, bu sözleşme hükümlerini kabul etmekle, site ve uygulamalar içerisinde bulunan kullanıma, üyeliğe ve hizmetlere dair sitedating yönünden açıklanan her çeşitli beyanı dahi kabul etmiş olmaktadır. Üye bahsi geçen beyanlarda belirtilen her çeşitli hususa elverişli olarak hareket edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

4. ÜYELERİN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

 

4.1. Üye, üyeliği süresince, Site’nin hizmetlerinden faydalanırken ve Site’nin hizmetlerle alakalı rastgele bir prosedürü yerine getirirken bu sözleşme içerisinde bulunan tüm şartlara, Site’nin alakalı yerlerinde belirtilen kurallara ve yürürlükteki tüm mevzuata elverişli hareket edeceğini, bu Sözleşme ile teşhis edilen tüm koşul ve kuralları anladığını ve onayladığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.2. Site’ye ve Site’de yayılan servislere üye olabilmek için 18 yaşını doldurmuş bir reel şahıs olmak ve Site’de bulunan Üye Formunu doldurmak gereklidir. sitedating, gerçekleştireceği takdir neticesi müracaat sahibini üyelik haklarından faydalandırabileceği gibi, hiç bir gerekçe göstermeksizin başvuruyu reddetme hakkına dahi sahiptir. İşbu Üye Sözleşmesi’ni tasdik etmek ile Üye, 18 yaşından büyük olduğunu taahhüt etmektedir. Bu koşulu taşımayan bireylerin üyelik kayıt işlemlerini tamamlamış olmaları ve bu sözleşmeyi onaylamaları, üyelik sonucunu doğurmayacaktır. 18 yaşını doldurmamış yahut verdiği bilgilerde tutarsızlık olduğu teşhis edilen Üyenin üyeliği iptal edilir. Üyenin vermiş olduğu yanlış beyandan ötürü sitenin rastgele bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

4.3. Üyenin standart üyelik kapsamında hazırlamış olduğu profilinin sitedating yönünden kabul edilmesi alttaki şartlara bağlıdır:

4.3.1. Profiller elektronik posta adresi, internet adresi, telefon numarası gibi (direkt olarak yahut dolaylı olarak) kişisel bilgi içeremez.

4.3.2. Profillerde kullanıcının kendini yahut aradığı bireyi anlattığı alanlar, detaylı, açılmış ve gerçeğe elverişli olmalıdır.

4.3.3. Profillerde kullanıcının kendini yahut aradığı eşi anlattığı alanlarda, rastgele bir biçimde aşağılama içeren, seksist yahut faşist ifadeler kullanılamaz. Profil sayfaları tüm üyelerimize açıktır.

4.3.4. Profillerde Türkçe yahut İngilizce dışında bir dil kullanmak isteyenler bunu birkaç cümleyle sınırlanmış tutmak zorundadır.

4.3.5. Profillerde rastgele bir politik görüşün, dinin ve gibi. propagandası yapılamaz.

4.3.6. Profiller kabahat teşkil edecek, kanuni açıdan takip gerektirecek, kanunlara uyumsuz bilgi içeremez.

4.4. sitedating’e üye olurken Üye’nin verdiği elektronik posta adresinin üyeye dair ve aktif bir elektronik posta adresi olması mecburidir. Üyelikle alakalı tüm yazışmalarda sitedating’e üye olurken verilen elektronik posta adresi temel alınır ve bu adres tüketilir. sitedating verilen e-postanın doğru olduğunu kabul eder ve buna göre davranır. Yanlış ve yalan beyan edilen e-postalardan meydana gelebilecek yanlışlardan ve zararlardan sitedating mesul değildir.

4.5. Üye, sitedating’in yürürlükteki emredici tüzük hükümleri yeterince resmi makamlara tanımlama gerçekleştirmeyle yükümlü olduğu haller içersinde, resmi makamlarca usulü dairesinde bu bulguların talep edilmesi halinde üyelere dair gizli/özel/ticari verileri resmi makamlara bildirime yetki sahibi olacağını ve bu sebeple sitedating’den her ne ün altında olursa olsun tazminat talep edilemeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

4.6. Üyelerin, site aracılığı ile sitedating yönünden yayılan hizmetlerden yararlanabilmek hedefiyle kullandıkları sisteme ulaşım araçlarının (kullanıcı adı, şifre v.b) güvenliği, saklanması, üçüncü bireylerin bilgisinden ırak tutulması, kullanılması durumlarıyla alakalı hususlar tamamıyla üyelerin sorumluluğundadır. Üye’ye dair kullanıcı adı ve şifre ile uygulanan her prosedür şahsen Üye yönünden gerçekleşmiş sayılacaktır. Üyelerin, sisteme giriş araçlarının güvenliği, saklanması, üçüncü bireylerin bilgisinden ırak tutulması, kullanılması gibi hususlardaki tüm savsaklama ve kusurlarından ötürü üyelerin ve/ yahut üçüncü bireylerin uğradığı yahut uğrayabileceği zararlardan sitedating’in direkt olarak yahut dolaylı rastgele bir sorumluluğu yoktur.

4.7. Üyenin sitedating’e üye olurken seçmiş olduğu rumuz üyeye özeldir ve diğer bir üye yönünden kullanılamaz. Üyenin kullanmak istediği rumuzun diğer bir üye yönünden kullanılması halinde üyeden diğer bir rumuz seçmesi istenecektir. Üyelik esnasında alınan rumuz sonradan değiştirilemez. Üye, rumuzunu ve şifresini güvenliğini sağlamak ile yükümlüdür. Bu yükümlülüğe uyulmaması halinde sitedating hiç bir mesuliyet kabul etmemektedir.

4.8. Üyeler sitedeki alakalı bölümlere ve üye profillerine kendileri yönünden sağlanan bulguların ve içeriklerin doğru ve hukuka elverişli olduğunu kabul ve taahhüt etmektedirler. sitedating, üyeler yönünden siteye iletilen yahut üye profillerinin oluşturulmasında ve değiştirilmesinde kendileri yönünden yüklenen, değiştirilen ve sağlanan bulguların ve içeriklerin doğruluğunu soruşturma; bu bilgi ve içeriklerin güvenilir, doğru, bu sözleşmenin hükümlerine ve hukuka elverişli olduğunu taahhüt ve güvence etmekle yükümlü ve mesul olmadığı gibi söz konusu bilgi ve içeriklerin yanlış yahut yanlış olmasından ve/yahut bu içerikler aracılığı ile diğer internet sitelerine uygulanan yönlendirmelerden ötürü meydana çıkacak hiç bir parasal-ruhani zarardan dahi mesul tutulamaz.

4.9. Üye profili tüm üyelere açılmış olmasından bu alanda özel veriler vermemek (cep telefonu, ev adresi ve gibi.) üyenin sorumluluğundadır. sitedating’in üye profilinde kişisel haberleşme verileri bulunan üyelerin üyeliklerini iptal etme hakkı bulunmaktadır. Üye profilinde bulunan veriler, sitenin diğer tüm üyeleri yönünden görülebilir ve üye bu bulguların görüntülenmemesini talep edemez. Üye profilinde bulunan bulguların görüntülenmesini engelleme ama üyeliğin iptal edilmesi ile gerçekleştirebilir. Bu sebeple meydana çıkabilecek rastgele bir zarardan sitedating mesul olmayacaktır.

4.10. Üyeler, sitedating’in yazılı onayı olmadan bu sözleşmeyi yahut bu sözleşmenin kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini, üye profillerini, üye bilgilerini kısmen yahut tamamıyla rastgele bir üçüncü şahsa devredemez; üyelik üyenin kendisinden diğer bireylerin tüketimine açılamaz. Bu tür devirler yahut yetkisiz kullanımlar neticesi üçüncü bireylerin uğradıkları yahut uğrayabilecekleri zararlardan ötürü sitedating direkt olarak ve/yahut dolaylı olarak hiç bir şekilde mesul tutulamaz. Üyeliğini başkasına kullandırttığı yahut devrettiği teşhis edilen üyenin üyeliği iptal edilir.

4.11. Üyelerin, kendi aralarında site aracılığı ile yaptıkları özel mesajlaşmalar dahi girmek üzere sitede yaptıkları her prosedür ve eylemdeki adli ve cezai mesuliyet kendilerine aittir. Üyelerin birbirlerine gönderdiği mesajlar ile ilgili olarak sitedating hiç bir şekilde mesuliyet kabul etmemektedir. İşbu sebeple sitedating’in uğrayabileceği her çeşitli zarara karşılık üyeye rücu hakkı saklıdır.

4.12. sitedating ileti merkezinde bulunan toplam ileti adedi ve göz kırpma kayıtları, alakalı sayfada belirtilen limitleri aşıyor şayet, üyelerin mesajları ve göz kırpma kayıtları en eski tarihli olandan başlayarak silinebilir. Sisteme bir ay süresince hiç giriş yapmayan üyelerin şayet mesajlarının tamamı silinebilir. Üye bu konusu önceden kabul eder.

4.13. Üye, diğer bir üyenin yahut üçüncü bir bireyin mahremiyet hakkını yahut yayın haklarını çiğneyen, telif hakları, ticari marka hakları yahut diğer sahiplik hakları yönünden korunan yahut bu tanım edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlanan hiç bir bilgi, program yahut diğer bir malzemeyi, sahibinden yahut haklarını elinde tutan şahıstan müsaade almaksızın, postalayamaz yahut iletemez. Böyle bir halde sitedating’in hiç bir sorumluluğu bulunmamakla beraber, sitedating’in uğrayabileceği her çeşitli zarara karşılık üyeye rücu hakkı saklıdır.

4.14. Üye, kabahat teşkil edecek, kanuni açıdan takip gerektirecek; mahalli ve ulusal kanunlara yahut milletlerarası anlaşmalara ters düşecek bir vaziyet yaratan yahut bu türlü halleri teşvik eden, hiç bir tür yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, aşağılama, küfür içeren, ufak düşürücü, özensiz, pornografik, rahatsız edici yahut ahlaka uyumsuz bilgi postalayamaz, iletemez yahut ileti atamaz. Özel mesajlar otomatik uygulamalar ile taranabilir yahut ileti gönderilen Üyelerin şikayeti üstüne incelenebilir. Bu otomatik tarama neticesinde yahut şikayet ardından uygulanan araştırmada lüzumlu gördüğünüz takdirde üyenin profili yayından kaldırılabilir, mesajlaşma hakkı kısıtlanabilir, tümden engellenebilir yahut üyeliği tamamıyla iptal edilebilir. Böyle bir halde sitedating’in hiç bir sorumluluğu bulunmamakla beraber, sitedating’in uğrayabileceği her çeşitli zarara karşılık üyeye rücu hakkı saklıdır.

4.15. Üye diğer üyelere, tanıtım yahut ticari hedefler içeren yahut diğer üyeleri bir diğer internet sitesine yönlendiren hiç bir bilgi, program yahut gereç içeren mesajlar gönderemez, postalayamaz yahut iletemez; diğer üyelerden rastgele bir mahsul satın alabilmek yahut onlara mahsul satmak gibi bir talepte ve tanıtım faaliyetinde bulunamaz; bu nedenle üyelere yönelik “elektronik posta zincirleri” kuramaz; “junk elektronik posta” gönderemez. Bu tür mesajlar üyenin mesajlaşma hakkı kısıtlanabilir yahut üyeliği iptal edilebilir. Bu kapsamda bir yetki dışı kullanım durumunun teşhis edilmesi halinde sitedating adli yollara müracaat hakkını gizli tutar.
Her üye, sitedating’de bulunan resimlerin, metinlerin, görsel ve işitsel imgelerin, video kliplerin, dosyaların, veritabanlarının, katalogların ve listelerin tüm haklarının gizli olduğunu kabul ve beyan eder. Üye hakları gizli bulunan bu gereçleri çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini, lüzum bu eylemleri ile gerekse de diğer yöntemlerle sitedating ile direkt olarak ve/yahut dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir. Üyelerin bu Sözleşme hükümlerine ve hukuka uyumsuz olarak yaptıkları site üzerindeki faaliyetleri sebebiyle üçüncü bireylerin uğradıkları yahut uğrayabilecekleri zararlardan ötürü sitedating direkt olarak ve/yahut dolaylı olarak hiç bir şekilde mesul tutulamaz.
Üye, istediği vakit Hesap > Ayarlar > Hesap Ayarları alanında bulunan “Üyelikten Ayrıl” linkine tıklayarak üyeliğini iptal ettirebilir. Ne var ki, Gold üyeliklerde üyelik iptal edilse dahi üyelik bedeli iade edilmez.
Site üyeliği ferdi bir üyelik olup, şirketler ve/yahut işletmeler yönünden rastgele bir ticari yahut ayrıyeten bir hedefe yönelik olarak kullanılamaz, üçüncü kişilere devredilemez, ödünç verilemez. Bu durumun belirlenmesi halinde Üye’nin üyeliği iptal edilir. Üyeliğin iptal edilmesi sebebiyle doğacak sonuçlardan sitedating hiç bir şekilde mesul tutulamaz. Gold Üyelik paketinin kredi kartı ile uygulanan ödemelerinde üyeliğin kesintiye uğramaması için satın alınan paket zamanı bittiğinde kendi kendine yenilenecektir. Otomatik ödemenin aktüel hali üyeye Site’de bulunan “Ayarlar” evresinde takdim edilir. Üye yenilemek yapılmasını istemiyor yahut zaman bitiminde yenilemek prosedürünü şahsen yapmak istiyorsa “otomatik ödeme” seçeneğini site üzerinden kapatabilecektir. Otomatik ödeme prosedürü yalnızca kredi kartı ve taşınabilir ödeme ile uygulanan ödemeleri kapsar ve ilk geçerli üyelik satın alma prosedürü ile aktif duruma gelir. Üye kendi talebi ile bu otomatik gerçekleşen prosedürü Site’de bulunan “Ayarlar” kısmından kapatabilme hakkına sahiptir.
sitedating Gold Üyelik satım prosedürü, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği 15. maddede tariflenen cayma hakkı istisnaları kapsamında (ğ) başlığı kapsamında hizmet vermektedir. Bununla beraber sitedating.org, havale yahut kredi kartı ile Gold üyelik satın alan, ama siteden memnun kalmayıp “3 gün içerisinde” iade talebinde bulunan üyeye; ödediği parayı iade etmektedir. Her üye bu haktan yalnızca bir kere yararlanabilir. Bunun dışında artan satın alınan üyelikler için para iade prosedürü yapılmaz.

5-sitedating in HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

sitedating, sitede yayılan hizmetleri ve içerikleri her daim değiştirebilme; üyelerin sisteme yükledikleri ve bu Sözleşme’de belirtilen şartlara uygunsuz verileri, içerikleri ve üye profillerini, üyeler de girmek üzere üçüncü bireylerin erişimine kapatabilme ve silme hakkını gizli tutmaktadır. sitedating bu hakkını hiç bir açıklamada bulunmadan ve zaman vermeden kullanabilir. Üyeler, sitedating’in talep ettiği farklılık ve/yahut düzeltmeleri muhtemel olan en kısa sürede yerine getirmek zorundadırlar. sitedating yönünden talep edilen farklılık ve/yahut revizyon talepleri lüzumlu gördüğünüz takdirde şahsen sitedating yönünden yapabilir. sitedating yönünden talep edilen farklılık ve/yahut revizyon taleplerinin, üyeler yönünden vaktinde yerine getirilmemesi sebebiyle doğan yahut doğabilecek zararlar, adli ve cezai sorumluluklar tamamıyla üyelerin kendilerine aittir.
Site üzerindeki yönlendirmeler (link, banner) aracılığı ile erişilen portallar, internet siteleri, dosyalar ve içerikler, bu linkler aracılığı ile erişilen portallar yahut internet sitelerinden yayılan hizmetler yahut mamüller yahut bunların içeriği ile ilgili sitedating’in rastgele bir sorumluluğu yoktur.
sitedating, sitenin işleyişine, umumi kurallarına, umumi etik kurallarına uyumsuz ve yönünden kabul edilmesi muhtemel olmayan mesajları, içerikleri istediği vakit ve şekilde erişimden kaldırabilir; sitedating bu ileti ve içeriği giren üyenin üyeliğine rastgele bir bildirme yapmadan son verebilir. Üye sitedating’e yüklediği ahlaka ve hukuka uyumsuz içerik sebebiyle sitedating’in maruz kalacağı her çeşitli zararı tazmin etmekle yükümlüdür.
Site’den kaynaklanan yahut kaynaklanmayan rastgele bir yanılgı, savsaklama, kesinti, silinme, arızalanma, iletimde rötar yahut haberleşme ağı başarısızlığı gibi teknik problemlerden ötürü Site ve Üyeler ile Üyelerin kendi arasındaki iletişiminde kesintiler olur. Bu kesintilerden ötürü yaşanan haberleşme ve Siteye ulaşmaya dair kesintilerde Üye’nin yaşayacağı problemlerden sitedating mesul tutulamaz.
sitedating, iTunes Store, Google Play ve Windows App Store gibi aplikasyon indirme ve satın alma platformları üzerinden; bu platformlar yönünden ücretlendirmesi uygulanan Gold Üyelik ve Site’de üyelere tanınmış ayrıcalıklardan (ileti önceliklendirme, vitrin alanında öne çıkma vs.) yararlanma olanağı gerçekleştiren “kredi” satışlarında, üyenin Gold üyelik paketini yahut kredi alımını bozmak istediği hallerde, yapılacak iade işleminin Site ile hiç bir bağlantısı bulunmayıp; Site, iade prosedürü konusu ile ilgili yaşanan aksaklıklar ve problemler konusu ile ilgili mesul tutulamaz. Aynı şekilde 3. bireylerin, bu hizmet ve uygulamalar ile irtibatlı olarak ve /yahut bu hizmetler ve programlardan kaynaklanan hiç bir parasal, ruhani, dolaylı yahut direkt zararından sitedating mesul değildir. Üyenin, Gold üyelik yahut kredi alım prosedürünü iptal eder iken gerçekleşen veya gecikmeler sebebiyle beden bulan zararları için, muhattabı alış veriş prosedürünü gerçekleştirdiği ve yukarda belirtilen platformlardır. Bu hususlar konusu ile ilgili doğacak uyuşmazlıklar konusu ile ilgili sitedating hiç bir şekilde mesul tutulamayacaktır.

Site’de yayınlanan ve Üye profillerinde bulunan her çeşitli görüntü, yazı, foto ve diğer gereç sitedating’in izni olmadan diğer internet sitelerinde ve gazete, televizyon, radyo, mecmua gibi konvansiyonel mecralarda yayınlanamaz. Site’de bulunan tüm içerik, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun dördüncü maddesinin yedinci bendi olan, “Belli bir maksada göre ve özel bir plan dahilinde verilerin ve materyallerin seçilip derlenmesi neticesi meydana çıkan ve bir vasıta ile okunabilir yahut diğer biçimdeki data tabanları” ile koruma altında olduğu gibi yapıt derecesindeki içerik ayrıyeten adli korumaya tabidir.

6-SINIRLI SORUMLULUK

sitedating, üyelerin yahut üyelerin sitede sağlanan hizmetler ve/yahut bulunan uygulamalar sebebiyle muhatap olduklari 3. bireylerin, bu hizmet ve uygulamalar ile irtibatlı olarak ve /yahut kaynaklanan hiç bir parasal, ruhani, dolaylı yahut direkt zarardan mesul olmayacağı gibi, uyelerin kanuna uyumsuz eylem ve eylemlerinden ötürü adli ve cezai olarak mesul tutulamaz.

7-FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

Üye, sitedating’e üye olarak ve bu Sözleşme’yi onaylayarak, Site’de yayınlanmak üzere Site’ye yüklediği ve FSEK kapsamında yapıt niteliğinde olan her çeşitli görsel ve imaj üstünde sahip olduğu ruhani haklardan: umuma arz, adın vurgulanması ve eserde farklılık yapılmasını men etme haklarının kullanım yetkisini; finansal haklarından: vatan içerisinde veya yurtdışında analog yahut dijital, telli yahut telsiz yayın, karasal, kablolu, uydu veya internet üzerinden yayın yapanlar ile VOD (Video on Demand), IP TV, Free tv programları dahil her çeşitli televizyon; dijital, internet üzerinden yahut telsiz frekansıyla yayın yapan her çeşitli radyo; video paylaşım ve video yayın siteleri ile sosyal paylaşım siteleri ile şunlar üstünde yaratılabilecek tüm kanallar girmek üzere internet, GSM, 3G, SMS, MMS, Logo programları dahil taşınabilir/cep telefonu; ile bu mecralarda bulunan her çeşitli analog yahut dijital aplikasyon dahil sahip olunan ve gelecekte geliştirilecek tekniklerle yayın/umuma iletim yapmaya has mecralarda yayınlama/umuma iletme ve tekrar iletme; kurmaca yahut belgesel film, kısa film, skeç, internet programı, televizyon programı, radyo programı, tanıtım ve tanıtım senaryosu ve programı yapılması, internet sosyal paylaşım sitelerindeki kanallar ve/yahut sayfaların, her çeşitli websitesinin, televizyon, radyo, VOD, IP TV, GSM, 3G, SMS, MMS, Logo kanallarının dahil diğer mecralardaki kanalların isimleri ve içerikleri ve/yahut bu mecralarda yayımlanacak programların isimlerinin ve içeriklerinin oluşturulması ile tüm dillere çevirisi dahil işleme; ile vatan içerisinde veya yurtdışında tv ekranı, radyo ve internet dahil her çeşitli umuma açılmış ortamda temsil haklarını; münhasıran olmayan bir şekilde zaman, yer ve sayı bakımından sonsuz olarak kayıtsız, koşulsuz, bibedel ve gayrikabili rücu şekilde Sosyal Bilgi İletişim Teknolojileri A.Ş’ye tanıdığını kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

Üye, sitedating’e üye olarak ve bu Sözleşme’yi onaylayarak, Site’de yayınlanmak üzere Site’ye yüklediği ve FSEK kapsamında yapıt niteliğinde olmayan her çeşitli içeriğin (bunlarla sınırlanmış olmamak üzere yazı, çizim, profil sayfası için grafik, yorum, görsel tanımlamaları, kişisel özellikler ve umumi veriler) Sosyal Bilgi İletişim Teknolojileri A.Ş yönünden kullanılmasına tasdik vermektedir.

Site’nin dizayn, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar dahi dahil ve ama bunlarla sınırlanmış olmamak kaydıyla, tüm öğeleri ( bundan sonra “sitedating’in telif haklarına tabi çalışmaları” olarak anılacaktır) sitedating’e aittir. Üyeler, sitedating hizmetlerini ve sitedating’in telif haklarına tabi çalışmalarını tekrar satamaz, paylaşamaz, dağıtamaz, sergileyemez yahut başkasının sitedating hizmetlerine erişmesine yahut kullanmasına müsaade veremez. Aksi takdirde Üye, uğranılan zararlardan ötürü sitedating’den talep edilen tazminat sayısını, duruşma masrafları ve avukatlık ücreti de girmek üzere karşılamakla yükümlü olacaklardır. Üyeler, sitedating’in telif haklarına tabi çalışmalarını çoğaltamaz, dağıtamaz yahut bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz yahut hazırlayamaz.
sitedating’in telif haklarına tabi çalışmaları, sitedating ticari markaları, sitedating ticari manzarası yahut Site aracılığı ile sahip olduğu her tür parasal ve fikri sahiplik hakları dahi dahil tüm malvarlığı, ayni ve kişisel hakları, ticari bilgi ve know-how’a yönelik tüm hakları saklıdır.

8-MÜCBİR SEBEPLER

Hukuken zorlayıcı neden sayılan tüm hallerde, sitedating bu sözleşme ile teşhis edilen edimlerinden rastgele birini geç yahut noksan ifa etme yahut ifa etmeme sebebiyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi haller, sitedating için, rötar, noksan ifa etme yahut ifa etmeme yahut temerrüt addedilmeyecek yahut bu haller için sitedating’den rastgele bir ün altında tazminat talep edilemeyecektir. “Mücbir neden” terimi, naturel afet, başkaldırı, harp, iş bırakımı, haberleşme problemleri, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları dahi dahil ve ama bunlarla sınırlanmış olmamak kaydıyla alakalı tarafın mantıklı denetimi haricinde ve sitedating’in lüzumlu özeni göstermesine karşın önleyemediği kaçınılamayacak hadiseler olarak yorumlanacaktır.

9-UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ

İşbu Sözleşmenin uygulanmasında, yorumlanmasında ve bu sözleşme dahilinde doğan adli ilişkilerin yönetiminde Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu sözleşmeden ötürü doğan yahut doğabilecek her çeşitli ihtilafın hallinde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

10-SÖZLEŞMENİN FESHİ

İşbu sözleşme üyenin üyeliği iptal edilinceye yahut üye üyelikten istifa edinceye kadar yürürlükte kalacak ve taraflar arası hüküm ve neticelerini doğurmaya devam edecektir. Gold üyeliğin sona ermesi ile üyelerin standart üyelikleri devam edecektir.

sitedating, üyelerin bu sözleşmede belirtilen hükümleri ve site içerisinde bulunan kullanıma, üyeliğe ve hizmetlere dair gibi kuralları bozma etmeleri halinde sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecek ve üyeler fesih sebebiyle sitedating’in uğradığı tüm zararları tazmin etmekle yükümlü olacaktırDeğerli Ziyaretçimiz,

Aşağıdaki, sitedating ile sitedating üyesi arasındaki üyelik sözleşmesinin metnidir. sitedating’a üye olmadan evvela lütfen bu sözleşmeyi ilgiyle okuyunuz ve sözleşmenin içerdiği tüm maddeleri onaylamadan siteye üyeliğinizi tamamlamayınız. Yeni üyelik esnasında, bu metni okuduğunuzu dile getiren bir kutucukla karşılaşacaksınız; bu kutucuğu işaretlemeniz, alttaki maddelerin tamamını kabul ettiğiniz manasına gelecektir.

1. TARAFLAR

İşbu sözleşme, Sosyal Bilgi İletişim Teknolojileri A.Ş. (“sitedating”) ile üye olan şahıs (“Üye”) arasında düzenlenmiş, elektronik ortamda üye yönünden onaylanması hemen akdedilmiş ve karşılıklı olarak yürürlülüğe girmiştir.                                                                                                                                                                                                                                                                                  

Site: www.sitedating.org adresinde yayın yapan internet sitesi.

Üye: www.sitedating.org adresinde bulunan formu doldurmuş, “Üyelik Sözleşmesi’ni okudum, kabul ediyorum.” ifadesinin başındaki kutucuğu işaretlemiş ve “Üye Ol” düğmesine basarak üye olma sürecini tamamlamış şahıs.

Standart Üyelik: Üyenin sitedating’de kullanılacak olan profil alanındaki verileri (umumi veriler, fiziki özellikler, alaka alanları, hayat tipi, kültür zanaat ve gibi.) girerek meydana getirdiği ve göz kırpma, profile bakma ve sitedating.org idaresi yönünden site trafiğinin üye ve site yönünden en elverişli kullanımını sağlamak, sitenin niteliği ve üyelerin rahatını en önemli ölçüde tutmak ve programlamayı görev etmek talip üyeleri elimine etmek hedefiyle belli olan ve gene bu belirtilen kriterler tarafında cinsiyet grubu içerisinde muayyen ve mantıklı farklılık gösteren günlük ileti hakkı içeren, sitede üyelik için lüzumlu işlemlerin gerçekleştirilmesini takiben aktif duruma gelen sitedating.org üyelik şeklidir.

Gold Üyelik: sitedating standart üyelikte belirtilen ve günlük belli sınırlara tabi olan programları (mesajlasma ve gibi.) sonsuz olarak kullanım hakkı veren, sitedating.org yönünden sitede belirtilen bedeller üzerinden ücrete tabi üyelik biçimi. Bu üyelik paketini kredi kartı, havale, taşınabilir ödeme ve cep telefonu uygulamalarının kendisine dair satın alma yöntemleri ile satın alabilmek mümkündür.

Kredi: sitedating üyelerinin sitede teşhis edilen ücretler karşılığında alabileceği ve satın alan üyeye birtakım ayrıcalıklardan (vitrin alanında öne çıkma, mesajların önceliklendirilmesi vs.) yararlanma olanağı veren, tek olarak satın alınabileceği gibi Gold üyelik paketiyle armağan biçiminde de verilen sitedating özelliği.

Üye profili: www.sitedating.org adresinde üyenin kendisinin verdiği bilgilerle uygulanan, Üyelik Bilgileri, Genel Bilgiler, Fiziksel Özellikler, Tarz/Yaşam, Kültür Sanat gibi veriler ve üyenin şahsen yönünden eklenen fotoğraflardan meydana gelen, diğer üyeler yönünden görüntülenebilen Üyeye özel etkileşimli alan.

3. SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu sözleşmenin konusu, Site’de ve aplikasyon ve indirme ve satın alma platformları üzerinden alınan sitedating programları üzerinden yayılan hizmetlerin, bu hizmetlerden yararlanma şartlarının ve tarafların hak ve yükümlülüklerinin tespitidir. Üye, bu sözleşme hükümlerini kabul etmekle, site ve uygulamalar içerisinde bulunan kullanıma, üyeliğe ve hizmetlere dair sitedating yönünden açıklanan her çeşitli beyanı dahi kabul etmiş olmaktadır. Üye bahsi geçen beyanlarda belirtilen her çeşitli hususa elverişli olarak hareket edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

4. ÜYELERİN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

4.1. Üye, üyeliği süresince, Site’nin hizmetlerinden faydalanırken ve Site’nin hizmetlerle alakalı rastgele bir prosedürü yerine getirirken bu sözleşme içerisinde bulunan tüm şartlara, Site’nin alakalı yerlerinde belirtilen kurallara ve yürürlükteki tüm mevzuata elverişli hareket edeceğini, bu Sözleşme ile teşhis edilen tüm koşul ve kuralları anladığını ve onayladığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.2. Site’ye ve Site’de yayılan servislere üye olabilmek için 18 yaşını doldurmuş bir reel şahıs olmak ve Site’de bulunan Üye Formunu doldurmak gereklidir. sitedating, gerçekleştireceği takdir neticesi müracaat sahibini üyelik haklarından faydalandırabileceği gibi, hiç bir gerekçe göstermeksizin başvuruyu reddetme hakkına dahi sahiptir. İşbu Üye Sözleşmesi’ni tasdik etmek ile Üye, 18 yaşından büyük olduğunu taahhüt etmektedir. Bu koşulu taşımayan bireylerin üyelik kayıt işlemlerini tamamlamış olmaları ve bu sözleşmeyi onaylamaları, üyelik sonucunu doğurmayacaktır. 18 yaşını doldurmamış yahut verdiği bilgilerde tutarsızlık olduğu teşhis edilen Üyenin üyeliği iptal edilir. Üyenin vermiş olduğu yanlış beyandan ötürü sitenin rastgele bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

4.3. Üyenin standart üyelik kapsamında hazırlamış olduğu profilinin sitedating yönünden kabul edilmesi alttaki şartlara bağlıdır:

4.3.1. Profiller elektronik posta adresi, internet adresi, telefon numarası gibi (direkt olarak yahut dolaylı olarak) kişisel bilgi içeremez.

4.3.2. Profillerde kullanıcının kendini yahut aradığı bireyi anlattığı alanlar, detaylı, açılmış ve gerçeğe elverişli olmalıdır.

4.3.3. Profillerde kullanıcının kendini yahut aradığı eşi anlattığı alanlarda, rastgele bir biçimde aşağılama içeren, seksist yahut faşist ifadeler kullanılamaz. Profil sayfaları tüm üyelerimize açıktır.

4.3.4. Profillerde Türkçe yahut İngilizce dışında bir dil kullanmak isteyenler bunu birkaç cümleyle sınırlanmış tutmak zorundadır.

4.3.5. Profillerde rastgele bir politik görüşün, dinin ve gibi. propagandası yapılamaz.

4.3.6. Profiller kabahat teşkil edecek, kanuni açıdan takip gerektirecek, kanunlara uyumsuz bilgi içeremez.

4.4. sitedating’e üye olurken Üye’nin verdiği elektronik posta adresinin üyeye dair ve aktif bir elektronik posta adresi olması mecburidir. Üyelikle alakalı tüm yazışmalarda sitedating’e üye olurken verilen elektronik posta adresi temel alınır ve bu adres tüketilir. sitedating verilen e-postanın doğru olduğunu kabul eder ve buna göre davranır. Yanlış ve yalan beyan edilen e-postalardan meydana gelebilecek yanlışlardan ve zararlardan sitedating mesul değildir.

4.5. Üye, sitedating’in yürürlükteki emredici tüzük hükümleri yeterince resmi makamlara tanımlama gerçekleştirmeyle yükümlü olduğu haller içersinde, resmi makamlarca usulü dairesinde bu bulguların talep edilmesi halinde üyelere dair gizli/özel/ticari verileri resmi makamlara bildirime yetki sahibi olacağını ve bu sebeple sitedating’den her ne ün altında olursa olsun tazminat talep edilemeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

4.6. Üyelerin, site aracılığı ile sitedating yönünden yayılan hizmetlerden yararlanabilmek hedefiyle kullandıkları sisteme ulaşım araçlarının (kullanıcı adı, şifre v.b) güvenliği, saklanması, üçüncü bireylerin bilgisinden ırak tutulması, kullanılması durumlarıyla alakalı hususlar tamamıyla üyelerin sorumluluğundadır. Üye’ye dair kullanıcı adı ve şifre ile uygulanan her prosedür şahsen Üye yönünden gerçekleşmiş sayılacaktır. Üyelerin, sisteme giriş araçlarının güvenliği, saklanması, üçüncü bireylerin bilgisinden ırak tutulması, kullanılması gibi hususlardaki tüm savsaklama ve kusurlarından ötürü üyelerin ve/ yahut üçüncü bireylerin uğradığı yahut uğrayabileceği zararlardan sitedating’in direkt olarak yahut dolaylı rastgele bir sorumluluğu yoktur.

4.7. Üyenin sitedating’e üye olurken seçmiş olduğu rumuz üyeye özeldir ve diğer bir üye yönünden kullanılamaz. Üyenin kullanmak istediği rumuzun diğer bir üye yönünden kullanılması halinde üyeden diğer bir rumuz seçmesi istenecektir. Üyelik esnasında alınan rumuz sonradan değiştirilemez. Üye, rumuzunu ve şifresini güvenliğini sağlamak ile yükümlüdür. Bu yükümlülüğe uyulmaması halinde sitedating hiç bir mesuliyet kabul etmemektedir.

4.8. Üyeler sitedeki alakalı bölümlere ve üye profillerine kendileri yönünden sağlanan bulguların ve içeriklerin doğru ve hukuka elverişli olduğunu kabul ve taahhüt etmektedirler. sitedating, üyeler yönünden siteye iletilen yahut üye profillerinin oluşturulmasında ve değiştirilmesinde kendileri yönünden yüklenen, değiştirilen ve sağlanan bulguların ve içeriklerin doğruluğunu soruşturma; bu bilgi ve içeriklerin güvenilir, doğru, bu sözleşmenin hükümlerine ve hukuka elverişli olduğunu taahhüt ve güvence etmekle yükümlü ve mesul olmadığı gibi söz konusu bilgi ve içeriklerin yanlış yahut yanlış olmasından ve/yahut bu içerikler aracılığı ile diğer internet sitelerine uygulanan yönlendirmelerden ötürü meydana çıkacak hiç bir parasal-ruhani zarardan dahi mesul tutulamaz.

4.9. Üye profili tüm üyelere açılmış olmasından bu alanda özel veriler vermemek (cep telefonu, ev adresi ve gibi.) üyenin sorumluluğundadır. sitedating’in üye profilinde kişisel haberleşme verileri bulunan üyelerin üyeliklerini iptal etme hakkı bulunmaktadır. Üye profilinde bulunan veriler, sitenin diğer tüm üyeleri yönünden görülebilir ve üye bu bulguların görüntülenmemesini talep edemez. Üye profilinde bulunan bulguların görüntülenmesini engelleme ama üyeliğin iptal edilmesi ile gerçekleştirebilir. Bu sebeple meydana çıkabilecek rastgele bir zarardan sitedating mesul olmayacaktır.

4.10. Üyeler, sitedating’in yazılı onayı olmadan bu sözleşmeyi yahut bu sözleşmenin kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini, üye profillerini, üye bilgilerini kısmen yahut tamamıyla rastgele bir üçüncü şahsa devredemez; üyelik üyenin kendisinden diğer bireylerin tüketimine açılamaz. Bu tür devirler yahut yetkisiz kullanımlar neticesi üçüncü bireylerin uğradıkları yahut uğrayabilecekleri zararlardan ötürü sitedating direkt olarak ve/yahut dolaylı olarak hiç bir şekilde mesul tutulamaz. Üyeliğini başkasına kullandırttığı yahut devrettiği teşhis edilen üyenin üyeliği iptal edilir.

4.11. Üyelerin, kendi aralarında site aracılığı ile yaptıkları özel mesajlaşmalar dahi girmek üzere sitede yaptıkları her prosedür ve eylemdeki adli ve cezai mesuliyet kendilerine aittir. Üyelerin birbirlerine gönderdiği mesajlar ile ilgili olarak sitedating hiç bir şekilde mesuliyet kabul etmemektedir. İşbu sebeple sitedating’in uğrayabileceği her çeşitli zarara karşılık üyeye rücu hakkı saklıdır.

4.12. sitedating ileti merkezinde bulunan toplam ileti adedi ve göz kırpma kayıtları, alakalı sayfada belirtilen limitleri aşıyor şayet, üyelerin mesajları ve göz kırpma kayıtları en eski tarihli olandan başlayarak silinebilir. Sisteme bir ay süresince hiç giriş yapmayan üyelerin şayet mesajlarının tamamı silinebilir. Üye bu konusu önceden kabul eder.

4.13. Üye, diğer bir üyenin yahut üçüncü bir bireyin mahremiyet hakkını yahut yayın haklarını çiğneyen, telif hakları, ticari marka hakları yahut diğer sahiplik hakları yönünden korunan yahut bu tanım edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlanan hiç bir bilgi, program yahut diğer bir malzemeyi, sahibinden yahut haklarını elinde tutan şahıstan müsaade almaksızın, postalayamaz yahut iletemez. Böyle bir halde sitedating’in hiç bir sorumluluğu bulunmamakla beraber, sitedating’in uğrayabileceği her çeşitli zarara karşılık üyeye rücu hakkı saklıdır.

4.14. Üye, kabahat teşkil edecek, kanuni açıdan takip gerektirecek; mahalli ve ulusal kanunlara yahut milletlerarası anlaşmalara ters düşecek bir vaziyet yaratan yahut bu türlü halleri teşvik eden, hiç bir tür yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, aşağılama, küfür içeren, ufak düşürücü, özensiz, pornografik, rahatsız edici yahut ahlaka uyumsuz bilgi postalayamaz, iletemez yahut ileti atamaz. Özel mesajlar otomatik uygulamalar ile taranabilir yahut ileti gönderilen Üyelerin şikayeti üstüne incelenebilir. Bu otomatik tarama neticesinde yahut şikayet ardından uygulanan araştırmada lüzumlu gördüğünüz takdirde üyenin profili yayından kaldırılabilir, mesajlaşma hakkı kısıtlanabilir, tümden engellenebilir yahut üyeliği tamamıyla iptal edilebilir. Böyle bir halde sitedating’in hiç bir sorumluluğu bulunmamakla beraber, sitedating’in uğrayabileceği her çeşitli zarara karşılık üyeye rücu hakkı saklıdır.

4.15. Üye diğer üyelere, tanıtım yahut ticari hedefler içeren yahut diğer üyeleri bir diğer internet sitesine yönlendiren hiç bir bilgi, program yahut gereç içeren mesajlar gönderemez, postalayamaz yahut iletemez; diğer üyelerden rastgele bir mahsul satın alabilmek yahut onlara mahsul satmak gibi bir talepte ve tanıtım faaliyetinde bulunamaz; bu nedenle üyelere yönelik “elektronik posta zincirleri” kuramaz; “junk elektronik posta” gönderemez. Bu tür mesajlar üyenin mesajlaşma hakkı kısıtlanabilir yahut üyeliği iptal edilebilir. Bu kapsamda bir yetki dışı kullanım durumunun teşhis edilmesi halinde sitedating adli yollara müracaat hakkını gizli tutar.
Her üye, sitedating’de bulunan resimlerin, metinlerin, görsel ve işitsel imgelerin, video kliplerin, dosyaların, veritabanlarının, katalogların ve listelerin tüm haklarının gizli olduğunu kabul ve beyan eder. Üye hakları gizli bulunan bu gereçleri çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini, lüzum bu eylemleri ile gerekse de diğer yöntemlerle sitedating ile direkt olarak ve/yahut dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir. Üyelerin bu Sözleşme hükümlerine ve hukuka uyumsuz olarak yaptıkları site üzerindeki faaliyetleri sebebiyle üçüncü bireylerin uğradıkları yahut uğrayabilecekleri zararlardan ötürü sitedating direkt olarak ve/yahut dolaylı olarak hiç bir şekilde mesul tutulamaz.

Üye, istediği vakit Hesap > Ayarlar > Hesap Ayarları alanında bulunan “Üyelikten Ayrıl” linkine tıklayarak üyeliğini iptal ettirebilir. Ne var ki, Gold üyeliklerde üyelik iptal edilse dahi üyelik bedeli iade edilmez.

Site üyeliği ferdi bir üyelik olup, şirketler ve/yahut işletmeler yönünden rastgele bir ticari yahut ayrıyeten bir hedefe yönelik olarak kullanılamaz, üçüncü kişilere devredilemez, ödünç verilemez. Bu durumun belirlenmesi halinde Üye’nin üyeliği iptal edilir. Üyeliğin iptal edilmesi sebebiyle doğacak sonuçlardan sitedating hiç bir şekilde mesul tutulamaz. Gold Üyelik paketinin kredi kartı ile uygulanan ödemelerinde üyeliğin kesintiye uğramaması için satın alınan paket zamanı bittiğinde kendi kendine yenilenecektir. Otomatik ödemenin aktüel hali üyeye Site’de bulunan “Ayarlar” evresinde takdim edilir. Üye yenilemek yapılmasını istemiyor yahut zaman bitiminde yenilemek prosedürünü şahsen yapmak istiyorsa “otomatik ödeme” seçeneğini site üzerinden kapatabilecektir. Otomatik ödeme prosedürü yalnızca kredi kartı ve taşınabilir ödeme ile uygulanan ödemeleri kapsar ve ilk geçerli üyelik satın alma prosedürü ile aktif duruma gelir. Üye kendi talebi ile bu otomatik gerçekleşen prosedürü Site’de bulunan “Ayarlar” kısmından kapatabilme hakkına sahiptir.

sitedating Gold Üyelik satım prosedürü, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği 15. maddede tariflenen cayma hakkı istisnaları kapsamında (ğ) başlığı kapsamında hizmet vermektedir. Bununla beraber sitedating.org, havale yahut kredi kartı ile Gold üyelik satın alan, ama siteden memnun kalmayıp “3 gün içerisinde” iade talebinde bulunan üyeye; ödediği parayı iade etmektedir. Her üye bu haktan yalnızca bir kere yararlanabilir. Bunun dışında artan satın alınan üyelikler için para iade prosedürü yapılmaz.

5-sitedating HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

sitedating, sitede yayılan hizmetleri ve içerikleri her daim değiştirebilme; üyelerin sisteme yükledikleri ve bu Sözleşme’de belirtilen şartlara uygunsuz verileri, içerikleri ve üye profillerini, üyeler de girmek üzere üçüncü bireylerin erişimine kapatabilme ve silme hakkını gizli tutmaktadır. sitedating bu hakkını hiç bir açıklamada bulunmadan ve zaman vermeden kullanabilir. Üyeler, sitedating’in talep ettiği farklılık ve/yahut düzeltmeleri muhtemel olan en kısa sürede yerine getirmek zorundadırlar. sitedating yönünden talep edilen farklılık ve/yahut revizyon talepleri lüzumlu gördüğünüz takdirde şahsen sitedating yönünden yapabilir. sitedating yönünden talep edilen farklılık ve/yahut revizyon taleplerinin, üyeler yönünden vaktinde yerine getirilmemesi sebebiyle doğan yahut doğabilecek zararlar, adli ve cezai sorumluluklar tamamıyla üyelerin kendilerine aittir.
Site üzerindeki yönlendirmeler (link, banner) aracılığı ile erişilen portallar, internet siteleri, dosyalar ve içerikler, bu linkler aracılığı ile erişilen portallar yahut internet sitelerinden yayılan hizmetler yahut mamüller yahut bunların içeriği ile ilgili sitedating’in rastgele bir sorumluluğu yoktur.

sitedating, sitenin işleyişine, umumi kurallarına, umumi etik kurallarına uyumsuz ve yönünden kabul edilmesi muhtemel olmayan mesajları, içerikleri istediği vakit ve şekilde erişimden kaldırabilir; sitedating bu ileti ve içeriği giren üyenin üyeliğine rastgele bir bildirme yapmadan son verebilir. Üye sitedating’e yüklediği ahlaka ve hukuka uyumsuz içerik sebebiyle sitedating’in maruz kalacağı her çeşitli zararı tazmin etmekle yükümlüdür.

Site’den kaynaklanan yahut kaynaklanmayan rastgele bir yanılgı, savsaklama, kesinti, silinme, arızalanma, iletimde rötar yahut haberleşme ağı başarısızlığı gibi teknik problemlerden ötürü Site ve Üyeler ile Üyelerin kendi arasındaki iletişiminde kesintiler olur. Bu kesintilerden ötürü yaşanan haberleşme ve Siteye ulaşmaya dair kesintilerde Üye’nin yaşayacağı problemlerden sitedating mesul tutulamaz.

sitedating, iTunes Store, Google Play ve Windows App Store gibi aplikasyon indirme ve satın alma platformları üzerinden; bu platformlar yönünden ücretlendirmesi uygulanan Gold Üyelik ve Site’de üyelere tanınmış ayrıcalıklardan (ileti önceliklendirme, vitrin alanında öne çıkma vs.) yararlanma olanağı gerçekleştiren “kredi” satışlarında, üyenin Gold üyelik paketini yahut kredi alımını bozmak istediği hallerde, yapılacak iade işleminin Site ile hiç bir bağlantısı bulunmayıp; Site, iade prosedürü konusu ile ilgili yaşanan aksaklıklar ve problemler konusu ile ilgili mesul tutulamaz.

Aynı şekilde 3. bireylerin, bu hizmet ve uygulamalar ile irtibatlı olarak ve /yahut bu hizmetler ve programlardan kaynaklanan hiç bir parasal, ruhani, dolaylı yahut direkt zararından sitedating mesul değildir. Üyenin, Gold üyelik yahut kredi alım prosedürünü iptal eder iken gerçekleşen veya gecikmeler sebebiyle beden bulan zararları için, muhattabı alış veriş prosedürünü gerçekleştirdiği ve yukarda belirtilen platformlardır. Bu hususlar konusu ile ilgili doğacak uyuşmazlıklar konusu ile ilgili sitedating hiç bir şekilde mesul tutulamayacaktır.

Site’de yayınlanan ve Üye profillerinde bulunan her çeşitli görüntü, yazı, foto ve diğer gereç sitedating’in izni olmadan diğer internet sitelerinde ve gazete, televizyon, radyo, mecmua gibi konvansiyonel mecralarda yayınlanamaz. Site’de bulunan tüm içerik, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun dördüncü maddesinin yedinci bendi olan, “Belli bir maksada göre ve özel bir plan dahilinde verilerin ve materyallerin seçilip derlenmesi neticesi meydana çıkan ve bir vasıta ile okunabilir yahut diğer biçimdeki data tabanları” ile koruma altında olduğu gibi yapıt derecesindeki içerik ayrıyeten adli korumaya tabidir.

6-SINIRLI SORUMLULUK

sitedating, üyelerin yahut üyelerin sitede sağlanan hizmetler ve/yahut bulunan uygulamalar sebebiyle muhatap olduklari 3. bireylerin, bu hizmet ve uygulamalar ile irtibatlı olarak ve /yahut kaynaklanan hiç bir parasal, ruhani, dolaylı yahut direkt zarardan mesul olmayacağı gibi, uyelerin kanuna uyumsuz eylem ve eylemlerinden ötürü adli ve cezai olarak mesul tutulamaz.

7-FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

Üye, sitedating’e üye olarak ve bu Sözleşme’yi onaylayarak, Site’de yayınlanmak üzere Site’ye yüklediği ve FSEK kapsamında yapıt niteliğinde olan her çeşitli görsel ve imaj üstünde sahip olduğu ruhani haklardan: umuma arz, adın vurgulanması ve eserde farklılık yapılmasını men etme haklarının kullanım yetkisini; finansal haklarından: vatan içerisinde veya yurtdışında analog yahut dijital, telli yahut telsiz yayın, karasal, kablolu, uydu veya internet üzerinden yayın yapanlar ile VOD (Video on Demand), IP TV, Free tv programları dahil her çeşitli televizyon; dijital, internet üzerinden yahut telsiz frekansıyla yayın yapan her çeşitli radyo; video paylaşım ve video yayın siteleri ile sosyal paylaşım siteleri ile şunlar üstünde yaratılabilecek tüm kanallar girmek üzere internet,

GSM, 3G, SMS, MMS, Logo programları dahil taşınabilir/cep telefonu; ile bu mecralarda bulunan her çeşitli analog yahut dijital aplikasyon dahil sahip olunan ve gelecekte geliştirilecek tekniklerle yayın/umuma iletim yapmaya has mecralarda yayınlama/umuma iletme ve tekrar iletme; kurmaca yahut belgesel film, kısa film, skeç, internet programı, televizyon programı, radyo programı, tanıtım ve tanıtım senaryosu ve programı yapılması, internet sosyal paylaşım sitelerindeki kanallar ve/yahut sayfaların, her çeşitli websitesinin, televizyon, radyo, VOD, IP TV, GSM, 3G, SMS, MMS, Logo kanallarının dahil diğer mecralardaki kanalların isimleri ve içerikleri ve/yahut bu mecralarda yayımlanacak programların isimlerinin ve içeriklerinin oluşturulması ile tüm dillere çevirisi dahil işleme; ile vatan içerisinde veya yurtdışında tv ekranı, radyo ve internet dahil her çeşitli umuma açılmış ortamda temsil haklarını; münhasıran olmayan bir şekilde zaman, yer ve sayı bakımından sonsuz olarak kayıtsız, koşulsuz, bibedel ve gayrikabili rücu şekilde Sosyal Bilgi İletişim Teknolojileri A.Ş’ye tanıdığını kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.

Üye, sitedating’e üye olarak ve bu Sözleşme’yi onaylayarak, Site’de yayınlanmak üzere Site’ye yüklediği ve FSEK kapsamında yapıt niteliğinde olmayan her çeşitli içeriğin (bunlarla sınırlanmış olmamak üzere yazı, çizim, profil sayfası için grafik, yorum, görsel tanımlamaları, kişisel özellikler ve umumi veriler) Sosyal Bilgi İletişim Teknolojileri A.Ş yönünden kullanılmasına tasdik vermektedir.

Site’nin dizayn, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar dahi dahil ve ama bunlarla sınırlanmış olmamak kaydıyla, tüm öğeleri ( bundan sonra “sitedating’in telif haklarına tabi çalışmaları” olarak anılacaktır) sitedating’e aittir. Üyeler, sitedating hizmetlerini ve sitedating’in telif haklarına tabi çalışmalarını tekrar satamaz, paylaşamaz, dağıtamaz, sergileyemez yahut başkasının sitedating hizmetlerine erişmesine yahut kullanmasına müsaade veremez. Aksi takdirde Üye, uğranılan zararlardan ötürü sitedating’den talep edilen tazminat sayısını, duruşma masrafları ve avukatlık ücreti de girmek üzere karşılamakla yükümlü olacaklardır. Üyeler, sitedating’in telif haklarına tabi çalışmalarını çoğaltamaz, dağıtamaz yahut bunlardan türemiş çalışmalar yapamaz yahut hazırlayamaz.
sitedating’in telif haklarına tabi çalışmaları, sitedating ticari markaları, sitedating ticari manzarası yahut Site aracılığı ile sahip olduğu her tür parasal ve fikri sahiplik hakları dahi dahil tüm malvarlığı, ayni ve kişisel hakları, ticari bilgi ve know-how’a yönelik tüm hakları saklıdır.

8-MÜCBİR SEBEPLER

Hukuken zorlayıcı neden sayılan tüm hallerde, sitedating bu sözleşme ile teşhis edilen edimlerinden rastgele birini geç yahut noksan ifa etme yahut ifa etmeme sebebiyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi haller, sitedating için, rötar, noksan ifa etme yahut ifa etmeme yahut temerrüt addedilmeyecek yahut bu haller için sitedating’den rastgele bir ün altında tazminat talep edilemeyecektir. “Mücbir neden” terimi, naturel afet, başkaldırı, harp, iş bırakımı, haberleşme problemleri, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları dahi dahil ve ama bunlarla sınırlanmış olmamak kaydıyla alakalı tarafın mantıklı denetimi haricinde ve sitedating’in lüzumlu özeni göstermesine karşın önleyemediği kaçınılamayacak hadiseler olarak yorumlanacaktır.

9-UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ

İşbu Sözleşmenin uygulanmasında, yorumlanmasında ve bu sözleşme dahilinde doğan adli ilişkilerin yönetiminde Türk Hukuku uygulanacaktır. İşbu sözleşmeden ötürü doğan yahut doğabilecek her çeşitli ihtilafın hallinde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

10-SÖZLEŞMENİN FESHİ

İşbu sözleşme üyenin üyeliği iptal edilinceye yahut üye üyelikten istifa edinceye kadar yürürlükte kalacak ve taraflar arası hüküm ve neticelerini doğurmaya devam edecektir. Gold üyeliğin sona ermesi ile üyelerin standart üyelikleri devam edecektir.

sitedating, üyelerin bu sözleşmede belirtilen hükümleri ve site içerisinde bulunan kullanıma, üyeliğe ve hizmetlere dair gibi kuralları bozma etmeleri halinde sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecek ve üyeler fesih sebebiyle sitedating’in uğradığı tüm zararları tazmin etmekle yükümlü olacaktır

Scroll to Top